FESTIVAL OF FILM AND URBANISM

MAY 9 - MAY 13 / 2018, SLAVUTYCH

5-й фестиваль кіно та урбаністики «86» оголошує переможців
13.05.2018

13 травня завершився фестиваль «86: Щось невловиме» у Славутичі. На церемонії закриття журі конкурсів «Пальма Півночі» та MyStreetFilmsUkraine оголосило переможців.

 

Гран-прі «Пальми Півночі» і приз у розмірі $1000 отримала стрічка «Чарівна таблетка» Олександра Зубовленка, найкращим українським фільмом став «Зв’язок» Жанни Озірної. Приз глядацьких симпатій дістався картині «Чарівна таблетка». У конкурсі брали участь 12 фільмів — 5 українських і 7 зарубіжних, створених авторами з країн, які брали участь у будівництві Славутича.

 

У конкурсі MyStreetFilmsUkraine переміг фільм «Діорама» Зої Лактіонової і Тетяни Корнеєвої. Спеціальну згадку журі отримала стрічка «Гирі мої Гирі» Євгена Нікіфорова. Фаворитом глядачів стала картина Лізи Герман «Порцеляна». У конкурсі взяли участь 9 робіт, створених молодими режисерами у співпраці з професійними тьюторами.

 

На церемонії закриття команда виконала твір американської авангардистки Мередіт Монк Other Worlds Revealed.

 

З 9 по 13 травня фестиваль «86» прийняв понад 3 тисячі глядачів. На трьох майданчиках показали 17 повнометражних і 22 короткометражних фільми. Учасники урбаністичної резиденції представили 8 проектів та інсталяцій, що стали підсумком їхнього перебування у Славутичі впродовж місяця. Під час архітектурного воркшопу п’ять команд збудували дерев’яні об’єкти для фестивального кемпінгу: вежу для спостереження заходу сонця, уявний міст, хвилястий навіс для фудкорту. Понад 30 дітей відвідали заняття дитячої школи урбаністики. У рамках музичної програми виступило 25 артистів. Відбулася лекція кінокритикині Марії Кувшинової та дискусія «Блокпост дружби народів». Режисеркою офіційного трейлера 5-го фестивалю «86» стала Надія Парфан, музику написала Маргарита Кулічова.

 

Дати проведення 6-го міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86» у Славутичі будуть оголошені згодом.