FESTIVAL OF FILM AND URBANISM

MAY 9 - MAY 13 / 2018, SLAVUTYCH

9 травня у Славутичі розпочався фестиваль «86»
09.05.2018

Спеціальними гостями церемонії відкриття стали київський панк-електронщик Space Spice Boy та Чернігівський оркестр військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних сил України, що виступили зі спільною програмою. Кураторка та аранжувальниця музичного перформансу — Маргарита Кулічова, солістка гурту Grisly Faye.

 

Церемонію відкриття вели Маргарита Кулічова та Юрій Марченко. Церемонія відбулася на головній фестивальній локації — у Кіноконцертному комплексі міста Славутич.

 

Фільмом-відкриттям стала документальна стрічка Йорана Олссона «Фонко», яку шведський режисер представив особисто. На фестивалі відбудуться покази ще двох його робіт: «Про насильство» (2104) та «Чорний мікстейп 1967–1975»(2011). Олссон також представить і прокоментує два фільми, що вплинули на його режисерське бачення: «Округ Гарлан, Сполучені Штати Америки» Барбари Копл та «Дівчата з Челсі» Енді Воргола.

 

У 2018 році кінопрограма фестивалю «86» складається з 17 повнометражних та 22 короткометражних фільмів. 21 короткометражна робота бере участь у конкурсах: 12 стрічок змагаються у східноєвропейському конкурсі «Пальма Півночі» і 9 стрічок – у конкурсі MyStreetFilmsUkraine. Окрім України, представлено тридцять країн Європи, Азії та обох Америк.

 

Музична програма зібрала 25 виконавців електронної та інструментальної музики. Запрошеними кураторами виступає маріупольська платформа ТЮ.

 

У рамках урбаністичної програми у Славутичі перебувають дев’ять гостей міжнародної резиденції – під час фестивалю вони презентують результати досліджень культурної та архітектурної спадщини міста. Понад 30 учасників і тьюторів архітектурного воркшопу облаштовують фестивальний кемпінг у котловані озера, яке ніколи не було заповнене водою. Для наймолодших проводять дитячу школу урбаністики.

 

5-й фестиваль кіно та урбаністики «86» триває з 9 по 13 травня.