V ФЕСТИВАЛЬ КІНО ТА УРБАНІСТИКИ «86»

9 - 13 ТРАВНЯ 2018 РОКУ, МІСТО СЛАВУТИЧ

АУДІОПЕРФОРМАНС ПІТЕРА К’ЮСАКА

Пітер К’юсак – ветеран європейського аванґарду, гітарист, імпровізатор, зараз називає себе саунд-журналістом, а свої колажі – аудіопортретами різних місць та ситуацій. Наприклад: «Літня поетеса з Чорнобиля читає вірші, місцеві пенсіонери обговорюють політику, ночами в селах співають птахи, іграшкові музичні інструменти в покинутому дитячому садку звучать дзвінко, як і раніше».

 

Мистець наполягає на тому, що його твори – це радше репортажі, не шумова музика: документального в них більше, ніж художнього. Втім, для слухача ця «подорож» в будь-якому разі конденсована – десятки годин запису можуть перетворитися на хвилину мікс-тейпу, а аудіоландшафт змінюється так швидко, як того схоче Пітер.

 

В рамках Фестивалю «86», на запрошення аґенції «Ухо», К’юсак реалізує два проекти: розпорошені по місту сети аудіоінсталяцій (7 травня, з 11:00 до 19:00, міський стадіон, вокзал, радіотранслятори в центрі міста) та свій сольний виступ – годинний концерт-прогулянку Славутичем (7 травня, 17:30).

 


 

Пітер К’юсак – музикант та саунд-артист, член CRiSAP (Creative Research in Sound Arts Practice), один із засновників Коледжу комунікацій в Лондонському університеті мистецв, в минулому керівник London Musicians’ Collective.

 

К’юсак відомий передусім як гітарист аванґардного музичного квартету Alterations, де він грав зі Стівом Бересфордом, Девідом Тупом та Террі Деєм, та як автор низки альбомів, що базуються на польових записах. Серед них – Where Is the Green Parrot? (1999), Day for Night (2000), в якому записи К’юсака поєднувалися з кінетичними скульптурами Макса Істлі, та Baikal Ice (2003) з треками на кшталт Banging Holes in Ice або Floating Icicles Rocked by Waves.

 

К’юсак приділяє особливу увагу звукам навколишнього середовища, акустичній екології – його передусім цікавить, як міграція та технологічний прогрес змінюють звук. В проекті Sounds From Dangerous Places він задокументував звуки з місць, де навколишнє середовище зазнало особливої шкоди – в т.ч. з Чорнобиля, Азербайджанcьких нафтових веж, територій річкових систем Тигру і Євфрату на південному сході Туреччини.