V ФЕСТИВАЛЬ КІНО ТА УРБАНІСТИКИ «86»

9 - 13 ТРАВНЯ 2018 РОКУ, МІСТО СЛАВУТИЧ

MyStreetFilms-РУБІЖ

 

Україна, 2017
Реж: Аліна Якубенко, Дмитро Чепурний, Катерина Запорожець, Євген Нікіфоров, Анна Насадюк, Марія Ворончук, Євген Королетов, Марія Стоянова, Михайло Корольов, Пьотр Армяновський, Валерій Пузік, Михайло Бакузов

 

MyStreetFilmsUkraine — альманах короткометражного кіно про «непопсові» міста України. Проект існує в форматі щорічної освітньої програми міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86». Кожна людина може надіслати на конкурс ідею фільму про своє місто, вулицю, сусіда, будинок. Півфіналісти отримують творчі консультації, технічну підтримку, досвідчених творчих наставників і можливість зняти власне кіно. Переможця конкурсу обирає міжнародне журі під час фестивалю «86» у Славутичі. Володар гран-прі потрапляє до офіційної програми престижного міжнародного фестивалю і особисто представляє свій фільм міжнародній аудиторії.

 

За три видання MyStreetFilmsUkraine було знято 39 коротких метрів. Творчими наставниками у різні роки виступали режисери Остап Костюк («Жива ватра»), Чед Ґрасіа («Російський дятел»), Вікторія Трофіменко («Брати. Остання сповідь»), Дмитро Сухолиткий-Собчук («Красна Маланка», «Борода»), Олександр Ратій («Повернення»), Катерина Горностай («Віддалік», «Між нами»). Фільми кіноальманаху демонструвалися на міжнародних кінофестивалях у США, Великобританії, Чехії, Німеччині, Швеції, Польщі, а також брали участь в конкурсі Одеського кінофестивалю, кінофестивалів «Молодість», DocudaysUA, Wiz-Art та численних показах в містах України.

 

У 2017 році MyStreetFilmsUkraine присвячений темі Рубежа. Рубіж — це межа, кордон, лінія, злам, те, що відділяє. Але також рубіж — це поріг, ступінь розвитку. За останні роки на Сході виріс інформаційний рубіж з «бойовиків», «терористів», «загроз» і «силовиків». MyStreetFilms-Рубіж — це 12 особистих історій, живих голосів і людських облич. Героями фільмів є міста Маріуполь, Краматорськ, Сєвєродонецьк, а також несподівані міста і місця Сходу України очима місцевих мешканців.

 

Детальніші описи фільмів тут.