V ФЕСТИВАЛЬ КІНО ТА УРБАНІСТИКИ «86»

9 - 13 ТРАВНЯ 2018 РОКУ, МІСТО СЛАВУТИЧ

ЛЕНД-АРТ

Кураторська група «Вітер»

 

29 квітня о 13:00 — презентація ленд-арт об’єктів та кураторська екскурсія

30 квітня об 11:00, 1 травня о 10:00, 2 травня о 12:00 — кураторська екскурсія

 

Ленд-арт програма фестивалю «86» акцентує увагу на природному середовищі міста Славутич та на екологічних відносинах між людиною і природою. Мета проекту полягає у виявленні території та її унікальності через інтервенцію у природний простір сучасних художніх об’єктів та інсталяцій.

 

«Я вважаю, що існує тільки одна реальність, і це природа. Місто ж тяжіє до вигадки. В силу своєї ірреальності місто протиставлене природі, і симптомом цього є забруднення довкілля.»

(Марко Касаґранде, архітектор)

 

Ленд-арт виявляє близькість людини до природи, а природу — до урбаністичного ландшафту. Програма досліджує кордони як фізичного, так і ментального проявів простору міста та прилеглого природного середовища. Художник розвінчує міф про бінарність системи «природа — місто», використовуючи місцевий контекст. Близькість різних середовищ є втіленням нескінченних компромісів, запозичень та взаємодії. Саме людина є тим суб’єктом, що моделює ці зв’язки.

 

Вісім запрошених мистців з України, Білорусії та Грузії створять художні об’єкти на околиці міста Славутич. Презентація об’єктів відбудеться 28 квітня.

 

Учасники ленд-арт програми: Юрій Вишняков (Суми), Маргарита Журунова (Львів), Віталій Кохан (Харків), Наталія Лісова (Вінниця), Богдан Локатир (Львів), Сергій Якунін (Львів), Bazinato (Маладзечна, Білорусь), Мамука Самхарадзе (Тбілісі, Грузія).

 

Координатори програми: кураторська група «Вітер» — Єгор Анцигін, Анна Кахіані, Катерина Тихоненко. Консультантка: Ксенія Малих.

 

БІОГРАФІЇ ХУДОЖНИКІВ

 

Сергій Якунін

Народився 1954 року у Львові. Працює в скульптурі, інсталяції, відео- та ленд-арті. Учасник ленд-арт симпозіумів від 1988 («Седнівські пленери», «Могриця», «Міфогенез», «Хортиця»). Живе та працює у Львові.

 

Мамука Самхарадзе

Народився 1973 року. 1998-го закінчив Тбіліську художню академію. Віддає перевагу site-specific інсталяції. Учасник міжнародних групових проектів у Росії, Нідерландах, Вірменії, Азербайджані. Живе і працює в Тбілісі.

 

Bazinato

Bazinato — псевдонім художника Ігара Стахіневіча. Живе та працює у місті Маладзечна (Білорусь). Аудіовізуальний художник, який поєднує в своїх експериментах мистецький та науковий підхід. Працює з практиками взаємодії і сприйняття. Досліджує світ макро- і мікроструктури, патернів і зв’язку, простір і час.

 

Наталія Лісова

Художниця, мистецтвознавиця, координаторка творчих проектiв ВОГО «Лабораторія актуальної творчості» (Вiнниця) та Курсу ленд-арту (Київ). Учасниця численних міжнародних пленерів, фестивалів, симпозіумів та конкурсів у сфері ленд-арту, довкілля та перформансу.

 

Богдан Локатир

Народився 1993 року в Дніпрі. З 2015 року почав активну діяльність в сфері мистецтва довкілля, у творчій співпраці з Маргаритою Журуновою. Брав участь в таких фестивалях ленд-арту як«Міфогенез» (2015-2017) і «Хортиця» (2016), ленд-арт симпозіумі «Могриця» (2016), резиденції «Люфтпауза-2016» (куратор Сергій Якунін). Живе та працює у Львові.

 

Маргарита Журунова

Народилась у Вінниці 1994 року. У 2012 році почала навчання в Українській академії друкарства за спеціальністю «книжкова графіка». З 2015 брала участь в ленд-артфестивалі «Міфогенез» (куратор Олександр Никитюк). Творчо співпрацює із Богданом Локатиром.

 

Віталій Кохан

Народився в 1987 році в місті Суми. З 2005 року постійний учасник ленд-арт симпозіуму «Простір покордоння» (c. Могриця, с. Миропілля). З 2008 періодичний учасник ленд-арт програми фестивалю «АртПоле». У 2013 році брав участь у програмі резиденцій K.A.I.R. (Кошице, Cловаччина). Живописець, графік, автор об’єктів та інсталяцій, ленд-артист. Живе і працює в Харкові.

 

Юрій Вишняков

Народився 1983 року в Сумах. За освітою історик, археолог та реконструктор. Організатор та участник ленд-арт фестивалю «Могриця». Займається ленд-артом з 2008 року. Постійний участник українських ленд-арт фестивалів «Могриця», «Міфогенез», «Хортиця». Живе та працює в Сумах.