FESTIVAL OF FILM AND URBANISM

MAY 9 - MAY 13 / 2018, SLAVUTYCH

Офіційна заява фестивалю щодо запрошення митців з російських міст
15.02.2018

6 лютого було оголошено прийом заявок на урбаністичну резиденцію у рамках 5-го Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86», організаторами якої виступає кураторська група METASITU. Згідно з Умовами, участь у відборі на резиденцію мають право брати урбаністи, митці та архітектори, які народились, проживають або знайомі із такими містами, як Баку, Тбілісі, Єреван, Таллінн, Рига, Вільнюс, Київ, Санкт-Петербург (Ленінград), Москва, Бєлгород та Афіни – відібрані учасники працюватимуть із відповідними кварталами Славутича. Кандидати із Польщі, Словаччини, Чехії та Угорщини також можуть подавати заявки на роботу із Печерським, Добринінським та Чернігівським кварталами.

 

Нижче викладено офіційну позицію Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86» стосовно участі у вказаній резиденції урбаністів, митців та архітекторів з російських міст Санкт-Петербург (Ленінград), Москва та Бєлгород:

 

– У даному проекті відбувається робота з контекстом міста Славутич, що включає його історичну пам’ять, і ми вважаємо за важливе не піддавати цей контекст цензурі.

– Перетворення Славутича на центральний майданчик для дискусії про пострадянське (принаймні, на час дії проекту) є перенесенням ролі столиці на периферію і тим самим підважує ієрархії.

– Ми свідомо обираємо культуру і діалог як майбутнє – на противагу агресії і війні як теперішньому.

– Ми віримо, що культура має миротворчий і конструктивний потенціал.

– Куратори несуть відповідальність за проекти, які вони втілюють у рамках фестивалю. Вони є професіоналами відтак і прийняті ними рішення є професійними і їх підкріплено виваженими аргументами – естетичними та/або політичними.

– Учасники резиденції не отримують гонорарів. Їм виплачуються добові, які згідно з умовами угоди буде витрачено на території України під час резиденції, тобто спрямовано на користь місцевого бізнесу і державного бюджету України (у вигляді податків).

 

Витяг з офіційної заяви кураторської групи METASITU стосовно урбаністичної резиденції у рамках 5-го фестивалю «86»:

 

«Ми працюємо не з державами, а з особистостями. Ми свідомі того, що під час конфліктів буває важко їх розрізняти, але це важливо робити. Саме культура, на наше переконання, має колосальний потенціал для наведення мостів і здійснення діалогу. Тільки зрозумівши, що нам потрібне інше майбутнє, аніж вимальовується зараз, ми можемо почати створювати умови для його наближення. Ідеться про майбутнє, у якому людей судять по тому, що вони роблять, а не по тому, кого і що репрезентують».

 

«Кандидати, що подаються на резиденцію, – не обов’язково росіяни. В Умовах вказано, що це ті, хто «народились, проживають або знайомі із такими містами, як […] Санкт-Петербург (Ленінград), Москва, Бєлгород». Ці міста населені людьми різних національностей, з різними паспортами, з різних середовищ, із відмінними політичними вподобаннями та особистими історіями».

 

«Учасників резиденції буде відібрано членами журі, названими в Умовах участі, виходячи з заслуг кандидатів, їхнього зв’язку із заданою територією та ідей, викладених у їхніх заявках».

 

Читати повний текст заяви кураторської групи METASITU