(UA) «86: Післямова» у Києві!
10.10.2018

For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Щороку в місті Славутич неподалік Чорнобиля проводять міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86». Цієї осені фестиваль вже побував на Сході України під назвою «86: Післямова», а 24 жовтня відбудеться київська прем’єра.

У програмі «86: Післямови» – добірна мистецька документалістика: «Похвала нічому» (Борис Мітіч), «Довге відлуння» (Вероніка Ґлазунова, Лукаш Лакоми), трилогія «Залізна хвороба» (Юрі Анкарані), «Експериментальне місто» (Чед Фрайдріхс) та українські короткі метри із кінолабораторії MyStreetFilmsUkraine.

MyStreetFilmsUkraine – освітній проект фестивалю «86», що існує з 2015 року. Початківцям, аматорам і молодим режисерам пропонують зняти історію про своє місто під наставництвом досвідчених кінематографістів. За кілька місяців учасники та учасниці долають шлях від розробки ідеї до чистового монтажу. Цього року MyStreetFilms продовжив минулорічну подорож Сходом України. Темою майстерні були «Спільні місця» – кінотеатри, музеї, бібліотеки, театри та інші місця, де людина може реалізувати свою соціальну природу. У результаті роботи кінолабораторія випустила 9 короткометражних стрічок про з Донецької, Луганської та Запорізької областей. Після славутицької прем’єри вони рушають у рідні міста, щоб постати перед очима глядачів.

КУПИТИ КВИТКИ

У фестивальному конкурсі MyStreetFilmsUkraine переміг фільм «Діорама» Зої Лактіонової про заміноване море Маріуполя. Спеціальну згадку журі отримала стрічка «Гирі мої Гирі» Євгена Нікіфорова про будинок культури у взірцевому селі Половинкино Луганської області. Фаворитом глядачів стала картина Лізи Герман «Порцеляна» про спадщину і долю останнього фарфорового заводу у Дружківці. А ще до збірки увійшли: фільм Поліни Ольховникової «Дихає» про Запоріжжя, фільм «Машина сновидінь» Каті Олійник про атомоград Енергодар, фільм «Народний музей Авдіївки» Петра Армяновського про музей під обстрілами, фільм «День сміху» Михайла Корольова про панків у будинку культури Билбасівки, фільм Станіслави Доронченко «Мій друг Дон Кіхот» про авангардний театр у провінції та фільм Ані Насадюк «Де моя бабуся сьогодні?» з Бердянську.

 

Більше інформації:
Про «86»
Про MyStreetFilmUkraine