FESTIVAL OF FILM AND URBANISM

MAY 9 - MAY 13 / 2018, SLAVUTYCH

Фестиваль «86» повертається на Схід
29.08.2018

Щороку в місті Славутич неподалік Чорнобиля проводять міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86». Уже вдруге цієї осені фестиваль організовує серію спеціальних подій на Сході України під назвою «86: Післямова».

 

У містах Донецької, Луганської, Запорізької і Дніпропетровської областей покажуть хітові фільми фестивалю. Їх представлятимуть куратори «86» та самі режисери. Вхід на всі події вільний.

 

У програмі «86: Післямови» – добірна мистецька документалістика: «Похвала нічому» (Борис Мітіч), «Довге відлуння» (Вероніка Ґлазунова, Лукаш Лакоми), трилогія «Залізна хвороба» (Юрі Анкарані), «Експериментальне місто» (Чед Фрайдріхс) та українські короткі метри із кінолабораторії MyStreetFilmsUkraine.

 

MyStreetFilmsUkraine – освітній проект фестивалю «86», що існує з 2015 року. Початківцям, аматорам і молодим режисерам пропонують зняти історію про своє місто під наставництвом досвідчених кінематографістів. За кілька місяців учасники та учасниці долають шлях від розробки ідеї до чистового монтажу. Цього року MyStreetFilms продовжив минулорічну подорож Сходом України. Темою майстерні були «Спільні місця» – кінотеатри, музеї, бібліотеки, театри та інші місця, де людина може реалізувати свою соціальну природу. У результаті роботи кінолабораторія випустила 9 короткометражних стрічок про з Донецької, Луганської та Запорізької областей. Після славутицької прем’єри вони рушають у рідні міста, щоб постати перед очима глядачів.

 

У фестивальному конкурсі MyStreetFilmsUkraine переміг фільм «Діорама» Зої Лактіонової і Тетяни Корнеєвої про заміноване море у Маріуполі. Спеціальну згадку журі отримала стрічка «Гирі мої Гирі» Євгена Нікіфорова про будинок культури у взірцевому селі Половинкино Луганської області. Фаворитом глядачів стала картина Лізи Герман «Порцеляна» про спадщину і долю останнього фарфорового заводу у Дружківці. А ще до збірки увійшли: фільм Поліни Ольховникової «Дихає» про Запоріжжя, фільм «Машина сновидінь» Каті Олійник про атомоград Енергодар, фільм «Народний музей Авдіївки» Петра Армяновського про музей під обстрілами, фільм «День сміху» Михайла Корольова про панків у будинку культури Билбасівки, фільм Станіслави Доронченко «Ідальго Сєвєродонецький» про авангардний театр у провінції та фільм Ані Насадюк «Де моя бабуся сьогодні?» з Бердянську.

 

Більше інформації:
Про «86»
Про MyStreetFilmUkraine

 

Контакти: Катерина Запорожець (kat.zaporozhets@gmail.com)

 

План постфестивального туру:
31.08 – 2.09 – Костянтинівка, Краматорськ, Слов’янськ
1-2.09 – Дружківка, Билбасівка
6-7.09 – Старобільск, Половинкине
8-9.09 – Лисичанськ, Сєвєродонецьк
14-15.09 – Дніпро
16.09 – Авдіївка
21-23.09 – Енергодар, Запоріжжя