FESTIVAL OF FILM AND URBANISM

MAY 9 - MAY 13 / 2018, SLAVUTYCH

Трилогія «Залізна хвороба»

Італія, 2010–12, 15’–26’–25’

Режисер: Юрі Анкарані

 

Трилогія досліджує взаємозв’язок між людиною та машиною в контексті незвичного робочого середовища та людей, що виконують важку та небезпечну роботу. Італійська назва трилогії La malattia del ferro — відсилка до назви кабінної лихоманки, від якої часто страждають моряки під час довгих плавань.

Перша стрічка в серії — «Керівник» (Il Capo, 2010) — портрет майстра, який керує видобутком мармуру у італійському Каррарі. Герой керує своєю командою, що оперує в кар’єрі важкою технікою — чудові жести “боса” нагадують рухи диригента оркестру.

 

 

 

Другий фільм у серії — «Платформа Місяць» (Piattaforma Luna, 2011).  У ньому ми знайомимося з рутиною команди підводного човна, що проводить дослідження на дні океану. Група з шести аквалангістів спеціалізується на глибоководних операціях і фактично живе протягом трьох тижнів на дні океану, проводячи роботу на борті океанічної платформи Luna.

 

 

Останній фільм у трилогії — «Да Вінчі» (Da Vinci, 2012) — спостереження за роботом-хірургом, що виконує операції. Роботом Da Vinci на відстані керує людина-хірургом. Скальпель проходить крізь шкіру паціента та робить обережний розріз у порожнині тіла.