FESTIVAL OF FILM AND URBANISM

MAY 9 - MAY 13 / 2018, SLAVUTYCH

14-й квартал

Спільний проект Фестивалю кіно та урбаністики «86», арт-дуету METASITU та організації metamatic:taf (Афіни, Греція)

 

12 травня о 19:30

 

Місто Славутич складається з 13 кварталів, спроектованих і побудованих вісьмома радянськими республіками. Кожен квартал має стилістичну й архітектурну подібність до певного міста — Баку, Тбілісі, Єревана, Вільнюса, Таллінна, Риги, Києва, Бєлґорода, Москви й Лєнінґрада.

 

«14-й квартал» — це ідея створення у Славутичі нового простору, що відображатиме місто Афіни. Проект має на меті дослідити процес перенесення одного міського середовища в інше та ставить питання про те, чим може бути «квартал» у сучасному місті.

 

Для цього було відібрано п’ятеро славутичан і сформовано робочу групу проекту, відповідальну за розробку концепції та планування 14-го кварталу. До групи увійшли Діна Алексашина, Ірина Брох, Сергій Рабчевський, Вадим Ракша та Катерина Шехтер.

 

Протягом кількох місяців учасники групи відвідували лекції та воркшопи, досліджуючи місцевий урбаністичний контекст та механізми роботи з публічним простором. Після цього вони поїхали у тижневу подорож до Афін, щоб побачити місто на власні очі та визначити, як саме відобразити його у Славутичі.

 

На фестивалі «86» учасники проекту вперше публічно презентують свою концепцію 14-го кварталу та поділяться відкриттями, зробленими в ході проекту.

 

Крім того, під час фестивалю проходитиме мистецька виставка, що оповідає про хід проекту «14-й квартал», зокрема про тиждень, проведений робочою групою в Афінах.

 

Куратори виставки «14-й квартал» — METASITU, Іфіґенія Папамікрулеа та Крістіна Діларі. До відкриття у Славутичі виставка була представлена в ґалереї The Art Foundation в Афінах.

 

Проект втілюється в рамках програми культурної співпраці Tandem Ukraine, що реалізовується організацією MitOst за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Європейського культурного фонду.