Засновники Nova Opera випустили саундтрек до фільму «Історія Зимового саду»

Українські композитори і виконавці, засновники формації Nova Opera Роман Григорів та Ілля Разумейко випустили міні-альбом із саундтреком до дебютного повнометражного фільму Семена Мозгового «Історія Зимового саду». Стрічка, що розповідає про квітковий павільйон київської ВДНГ, виходить у прокат 5 грудня.

 

Альбом складається з семи композицій: Arround, Bells Of Time, Loneliness, Palm Fronds, The First Frost, The Winter Garden’s Tale, Track Of Time. За словами режисера, він зі свого боку не встановлював обмежень: композитори працювали над фільмом з самого початку й добре відчували атмосферу історії.

 

«Першу версію музики ми написали ще у 2016 році, і власне то була інша музика, симфонічна, — розповідають музиканти. — Головна тема дуже органічно жила в кульмінаційному кадрі, але в контексті цілого цей матеріал не працював. Лише у 2018 році, коли була готова повна версія фільму — ми переосмислили музичну тканину, надаючи перевагу естетиці мінімалізму і дуже лаконічним звуковим рішенням. У звукозаписі ми намагалися створити іллізію перебування слухача всередині інструменту: гітари, препарованого піаніно, віолончелі. Партію віолончелі надзвичайно тонко виконала Жанна Марчинська, надаючи їй ліричного та водночас філософського змісту».

 

Саундтрек вийшов на платформі Soundcloud, а невдовзі з’явиться на Apple Music та Spotify. Для Романа та Іллі це перша робота з документальним кіно. Зараз вони пишуть саундтрек до наступного фільму Семена Мозгового «Свято хризантем». Над звуком в «Історії Зимового саду» працювали також саунд-дизайнерка Наталя Авраменко та звукооператор і звукорежисер Андрій Нідзельський.

 

Прокат стрічки «Історія Зимового саду» стартує 5 жовтня у Києві та Харкові. Спеціальні покази за участі режисера відбудуться у Харкові (4 грудня), Львові (6 грудня) та Івано-Франківську (7 грудня). Розклад і квитки доступні за посиланням: http://bit.ly/twit-tickets Світова прем’єра картини відбулася на міжнародному фестивалі Ji.hlava у Чехії, домашня — у національному конкурсі фестивалю Docudays UA, де стрічка отримала приз за Найкращий український документальний фільм. «Історія Зимового саду» виходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

 

Роман Григорів та Ілля Разумейко — засновники формації Nova Opera, що виступає з мультижанровими перформансами в Україні, Європі та США. Серед їхніх робіт —  опера-реквієм «IYOV», опера-цирк «Вавилон», опера-балет «Ковчег», сонОпера «НепрОсті», опера-жах «Гамлет», Trap-Opera «Wozzeck», опера «ГАЗ», а також резонансна мета-опера «Аерофонія», де головним музичним інструментом виступив літак АН-2.

Слухати альбом на Soundcloud