(UA) Засновники Nova Opera випустили саундтрек до фільму «Історія Зимового саду»

For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Українські композитори і виконавці, засновники формації Nova Opera Роман Григорів та Ілля Разумейко випустили міні-альбом із саундтреком до дебютного повнометражного фільму Семена Мозгового «Історія Зимового саду». Стрічка, що розповідає про квітковий павільйон київської ВДНГ, виходить у прокат 5 грудня.

 

Альбом складається з семи композицій: Arround, Bells Of Time, Loneliness, Palm Fronds, The First Frost, The Winter Garden’s Tale, Track Of Time. За словами режисера, він зі свого боку не встановлював обмежень: композитори працювали над фільмом з самого початку й добре відчували атмосферу історії.

 

«Першу версію музики ми написали ще у 2016 році, і власне то була інша музика, симфонічна, — розповідають музиканти. — Головна тема дуже органічно жила в кульмінаційному кадрі, але в контексті цілого цей матеріал не працював. Лише у 2018 році, коли була готова повна версія фільму — ми переосмислили музичну тканину, надаючи перевагу естетиці мінімалізму і дуже лаконічним звуковим рішенням. У звукозаписі ми намагалися створити іллізію перебування слухача всередині інструменту: гітари, препарованого піаніно, віолончелі. Партію віолончелі надзвичайно тонко виконала Жанна Марчинська, надаючи їй ліричного та водночас філософського змісту».

 

Саундтрек вийшов на платформі Soundcloud, а невдовзі з’явиться на Apple Music та Spotify. Для Романа та Іллі це перша робота з документальним кіно. Зараз вони пишуть саундтрек до наступного фільму Семена Мозгового «Свято хризантем». Над звуком в «Історії Зимового саду» працювали також саунд-дизайнерка Наталя Авраменко та звукооператор і звукорежисер Андрій Нідзельський.

 

Прокат стрічки «Історія Зимового саду» стартує 5 жовтня у Києві та Харкові. Спеціальні покази за участі режисера відбудуться у Харкові (4 грудня), Львові (6 грудня) та Івано-Франківську (7 грудня). Розклад і квитки доступні за посиланням: http://bit.ly/twit-tickets Світова прем’єра картини відбулася на міжнародному фестивалі Ji.hlava у Чехії, домашня — у національному конкурсі фестивалю Docudays UA, де стрічка отримала приз за Найкращий український документальний фільм. «Історія Зимового саду» виходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

 

Роман Григорів та Ілля Разумейко — засновники формації Nova Opera, що виступає з мультижанровими перформансами в Україні, Європі та США. Серед їхніх робіт —  опера-реквієм «IYOV», опера-цирк «Вавилон», опера-балет «Ковчег», сонОпера «НепрОсті», опера-жах «Гамлет», Trap-Opera «Wozzeck», опера «ГАЗ», а також резонансна мета-опера «Аерофонія», де головним музичним інструментом виступив літак АН-2.

(UA) Слухати альбом на Soundcloud