FESTIVAL OF FILM AND URBANISM

MAY 9 - MAY 13 / 2018, SLAVUTYCH

Запрошуємо на екскурсію Жені Моляр, присвячену київським мозаїкам
01.03.2018

UPD. Для участі в екскурсії обов’язкова реєстрація – будь ласка, заповніть електронну форму. Оскільки подія є частиною краудфандингу, ми просимо учасників зробити донейшен у комфортному для них розмірі. Донейшен можна внести на місці або на сторінці Спільнокошту.

 

Дата і час: 18 березня, 13:00

Місце: Голосіївський район

Точне місце зустрічі буде надіслано вам на імейл після реєстрації.

Лишилося всього 12 місць.

 

 

18 березня спеціально для «86» мистецтвознавиця Женя Моляр проведе екскурсію науково-дослідними інститутами Києва, на чиїх стінах збереглися монументальні панно 60-х і 70-х років. Подія відбудеться у рамках краудфандингової кампанії на Спільнокошті.

 

Художнє офомлення науково-дослідних інститутів 60-х і 70-х років ХХ століття у Києві

 

В Голосіївському районі столиці зосереджено велику кількість НДІ, які ствроювалися та активно розвивалися в другій половині ХХ століття, ознаменовуючи прогресивний поступ української радянської науки. Для НДІ споруджувалися нові модерністські будівлі, та розроблялося спеціальне художнє вирішення. Працювали на таких об’єктах найвидатніші художники-монументалісти того періоду: Іван Литовченко, Галина Зубченко і Григорій Пришедько, Микола Стороженко, Іван Марчук.

 

Екскурсійний маршрут розпочнеться з станції метро «Васильківська», де знаходиться творчо-виробничий комбінат «Художник», місце де у ХХ столітті створювалася уся Київська (і не тільки) “монументалка”. Далі оглянемо: Інститут фізіології рослин та генетики, Інститут онкології, Інститут кібернетики та Інститут теоретичної фізики, наприкінці ознайомимося з мозаїкою, котра не стосується наукової теми в монументально-декоративному мистецтві радянського Києва, однак є надзвичайно важливою для нашого міста. Йдеться про панно «Вітер», створене командою Алли Горської для ресторану «Вітряк» – єдине на сьогодні в Києві панно цієї художниці.

 

 

 

Іду на екскурсію!