НАД ПРІРВОЮ У ЖИТІ
Композиторка: Маргарита Кулічова
Виробництво: Pic Pic у партнерстві з фестивалем кіно та урбаністики «86»
29 квітня, 1 і 2 травня об 11:00
30 квітня о 10:00
В аудіотурі «Над прірвою у житі» ми намагаємось як належить відповісти на питання: як повернути собі місто, яке було твоїм у дитинстві. Ми допускаємо, що роки дитинства створюють особливу чуттєвість до сусідських вулиць, двориків, центру міста. Це по-дитячому вразливий емоційний ландшафт міста — зі своїми, контурами (кордонами), зі своїми та чужими (небезпечними) місцями. І коли ця інтенсивність чуттєва знижується (змінюється), нам здається, що ми втрачаємо своє місто, яке колись приносило стільки насолод. Чи можна цю насолоду від міста повернути?
Основою аудіотуру є історія дев’ятикласниці Юлі, яка терпіти не може свою школу. Вона часто свариться зі своїми вчителями, не розуміє своїх однолітків і ніяк не може поговорити зі своєю мамою. Юля часто втікає зі шкільних уроків і ходить до лісу, який оточує її місто. Одного разу вона зайшла надто далеко.
ЩО ТАКЕ АУДІОТУР
Аудіотур — це вид іммерсійного театру (від англ. Immersive — занурення), піонерами якого в Україні виступає група Pic Pic. Створення ефекту присутності є чи не основною вимогою у розважальній індустрії. Театр відповідає на цей запит своїми інструментами, пропонуючи глядачам (слухачам) зануритись у світ історії.
Кожен учасник аудіотуру отримує навушники та приймач, через який транслюється сигнал. У навушниках звучить голос, який має функцію нарації (розповідає історію), а також імперативу (вказує слухачу, що він повинен робити).
Зазвичай, аудіотур проводиться у місті, що тим самим включає його до міждисциплінарної форми — архітектура, міська історія та мова, урбаністичні практики є важливими елементами іммерсійного театру.