V ФЕСТИВАЛЬ КІНО ТА УРБАНІСТИКИ «86»

9 - 13 ТРАВНЯ 2018 РОКУ, МІСТО СЛАВУТИЧ

FLYING SUPER PENSION

1 травня о 21:30, ККК

 

Проект з Чернігова Flying Super Pension було засновано наприкінці серпня 2015 року. Він неодноразово виступав в Чернігові та Києві. Flying Super Pension — це дует музикантів, який сповідує школу японської олдскул електроніки. Проте це не наслідування конкретних японських виконавців, це здебільшого як сам підхід до музики, так і внутрішня культура музики. Flying Super Pension грають різну за характером електронну музику. Наприклад, сьогодні це chiptune, завтра це ambient/industrial, а післязавтра це harsh noise/Japanoise і так далі за списком… Тобто проект працює серед усієї палітри саме експериментальної електроніки. Що таке експеримент? Це коли у вас є теорія і вам потрібно її перевірити: підтвердити або спростувати.

 

Flying Super Pension розпочався з того, що було створено оркестр іграшок. По суті для електронного експерименту були залучені дитячі іграшки зі звуковою начинкою, які були перероблені в глітчеві музичні інструменти, тобто circuit bent іграшки. Експеримент полягав у тому, аби змусити ці глітчеві іграшки видавати цікаві і непередбачувані звуки. Ба більше — ці звуки мали бути систематизовані в ритмові композиції. Музикантам це вдалося, і так з’явився єдиний в Україні оркестр іграшок, який за стилістикою щось середнє між касіо-кором та ейсід-хаусом. І це лише один із під-проектів Flying Super Pension.

 

Під час лайву проект не використовує комп’ютери, все грається виключно руками. Сам звук з’являється лише рухом пальців. Комп’ютер спрощує роботу музикантам, та водночас перебирає на себе частину повноважень музиканта. Він дозволяє музиканту зробити похибку під час лайву, забирає увагу і концентрацію. Коли ж музикант граєте винятково руками, він постійно сконцентрований на звуковій картині лайв-виступу. І для Flying Super Pension це має суттєве значення.