«Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» покажуть на ОМКФ

Дебютна повнометражна робота Надії Парфан увійшла до конкурсної програми європейських документальних фільмів 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю. В український прокат стрічка виходить у жовтні 2019 року.

 

Головний герой фільму, Іван Васильович, багато років очолює профспілку комунального підприємства Івано-Франкіськтеплокомуненерго. Його opus magnum — профспілковий хор, у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Голова профспілки пишається творчими здобутками комунальників, але керується принципом «спочатку людям тепло — а вже потім співати». Опалювальний сезон вносить корективи у графік репетицій. Трудовий колектив намагається полагодити застарілі комунікації, поки розгнівані споживачі штурмують гарячу лінію. Чи зігріє холодну батарею українська народна пісня?

 

«Після трьох років роботи і світової прем’єри я дуже щаслива нарешті представити фільм удома, — каже режисерка. — Останній рік нас буквально “тероризували” запитанням, коли його можна побачити в Україні. «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» — це історія про буквальне і переносне тепло. Сподіваюся, липнева одеська спека допоможе нам всім морально підготуватися до опалювального сезону».

 

Світова прем’єра фільму відбулася на фестивалі Visions Du Reel — одному з найбільших документальних форумів світу, що проходить у швейцарському місті Ньйон. Також стрічка брала участь у головній конкурсній програмі Міжнародного кінофестивалю у Кракові. На етапі виробництва картина була представлена на ОМКФ-2018 у секції Work-in-progress. «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, телеканалу Current Time та Львівської кінокомісії. Продюсером виступив Ілля Гладштейн (Phalanstery Films).

 

10-й Одеський міжнародний кінофестиваль відбувається з 12 по 20 липня 2019 року.

 

Про режисерку

Надія Парфан — українська режисерка, продюсерка та кураторка культурних проектів. Народилася в Івано-Франківську. Вивчала культурологію, урбаністику та соціальну антропологію. З 2012 по 2013 роки брала участь у програмі Фулбрайта у Філадельфії, США. У 2014—2015 пройшла курс документальної режисури у Кіношколі Анджея Вайди у Варшаві, Польща. У 2019 році — курс документальної режисури у Школі кіно і телебачення у Лондоні, Велика Британія.

 

Фільмографія

2019 – Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго
2017 – Новосілля
2016 – Reve ta Stohne on Tour
2014 – Екзарх