(UA) «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» покажуть на ОМКФ

For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Дебютна повнометражна робота Надії Парфан увійшла до конкурсної програми європейських документальних фільмів 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю. В український прокат стрічка виходить у жовтні 2019 року.

 

Головний герой фільму, Іван Васильович, багато років очолює профспілку комунального підприємства Івано-Франкіськтеплокомуненерго. Його opus magnum — профспілковий хор, у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Голова профспілки пишається творчими здобутками комунальників, але керується принципом «спочатку людям тепло — а вже потім співати». Опалювальний сезон вносить корективи у графік репетицій. Трудовий колектив намагається полагодити застарілі комунікації, поки розгнівані споживачі штурмують гарячу лінію. Чи зігріє холодну батарею українська народна пісня?

 

«Після трьох років роботи і світової прем’єри я дуже щаслива нарешті представити фільм удома, — каже режисерка. — Останній рік нас буквально “тероризували” запитанням, коли його можна побачити в Україні. «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» — це історія про буквальне і переносне тепло. Сподіваюся, липнева одеська спека допоможе нам всім морально підготуватися до опалювального сезону».

 

Світова прем’єра фільму відбулася на фестивалі Visions Du Reel — одному з найбільших документальних форумів світу, що проходить у швейцарському місті Ньйон. Також стрічка брала участь у головній конкурсній програмі Міжнародного кінофестивалю у Кракові. На етапі виробництва картина була представлена на ОМКФ-2018 у секції Work-in-progress. «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, телеканалу Current Time та Львівської кінокомісії. Продюсером виступив Ілля Гладштейн (Phalanstery Films).

 

10-й Одеський міжнародний кінофестиваль відбувається з 12 по 20 липня 2019 року.

 

Про режисерку

Надія Парфан — українська режисерка, продюсерка та кураторка культурних проектів. Народилася в Івано-Франківську. Вивчала культурологію, урбаністику та соціальну антропологію. З 2012 по 2013 роки брала участь у програмі Фулбрайта у Філадельфії, США. У 2014—2015 пройшла курс документальної режисури у Кіношколі Анджея Вайди у Варшаві, Польща. У 2019 році — курс документальної режисури у Школі кіно і телебачення у Лондоні, Велика Британія.

 

Фільмографія

2019 – Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго
2017 – Новосілля
2016 – Reve ta Stohne on Tour
2014 – Екзарх