86PROKAT оголошує дати найближчих релізів

До кінця 2019 року в український прокат виходять документальні фільми «Моя бабуся з Марса» Олександра Міхалковича, «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» Надії Парфан та «Історія зимового саду» Семена Мозгового. Київські прем’єри стрічок відбудуться у кінотеатрі «Жовтень».

 

Лірична трагікомедія «Моя бабуся з Марса» спільного виробництва України, Білорусі та Естонії виходить на екрани 5 вересня. Режисер Олександр Міхалкович зняв історію своєї бабусі Зіни, яка переїхала до Криму, щоб зустріти старість на березі моря. Геополітичні зміни руйнують курортну ідилію, і хоч бабуся опирається пропаганді, їй складно прийняти нові реалії. Сім’я, розкидана по кількох країнах, вирішує зібратися, щоб підтримати бабусю і разом привітати її з 80-річчям. Прем’єра фільму відбулася у конкурсній програмі чеського кінофестивалю Ji.hlava, стрічка брала участь у фестивалях DOK.fest München та Beldocs.

 

Дебютний повнометражний фільм Надії Парфан «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго»  – це авторське дослідження теми тепла, фізичного і людського. Почавши з питання «Звідки береться тепло?», режисерка сфокусувалася на людях, що працюють за лаштунками такої буденної речі як опалення. З приходом холодів, доки розгнівані споживачі штурмують гарячу лінію зі скаргами, колектив «Івано-Франківськтеплокомуненерго» лагодить безнадійно застарілі тепломережі. Тим часом профспілковий хор підприємства намагається зібратися на чергову репетицію. Світова прем’єра стрічки відбулася на міжнародному кінофестивалі Vision du Reel, українська прем’єра – у рамках міжнародного документального конкурсу Одеського кінофестивалю. Стрічка виходить у прокат 17 жовтня, на початку опалювального сезону.

 

Переможець національного конкурсу фестивалю Docudays UA, дебютний фільм Семена Мозгового «Історія зимового саду», з’явиться на екранах кінотеатрів 5 грудня. У центрі сюжету – Валентина Вороніна, садівниця, що вже 45 років опікується квітковим павільйоном колишнього ВДНГ. Час перемагає у нерівній боротьбі з браком фінансування, занепадом будівлі та наближенням пенсійного віку. Але Вороніна не бажає йти на пенсію, вважаючи, що без неї рослини не виживуть. Разом з тим, на території з’являється загадкова група радіоестезистів, що знаходять біля входу до павільйону канал потужної позитивної енергії. Окрім програми Docudays UA, фільм було представлено на фестивалях Ji.hlava, DOK Leipzig, Full Frame і MakeDox.