(UA) 86PROKAT оголошує дати найближчих релізів

For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

До кінця 2019 року в український прокат виходять документальні фільми «Моя бабуся з Марса» Олександра Міхалковича, «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» Надії Парфан та «Історія зимового саду» Семена Мозгового. Київські прем’єри стрічок відбудуться у кінотеатрі «Жовтень».

 

Лірична трагікомедія «Моя бабуся з Марса» спільного виробництва України, Білорусі та Естонії виходить на екрани 5 вересня. Режисер Олександр Міхалкович зняв історію своєї бабусі Зіни, яка переїхала до Криму, щоб зустріти старість на березі моря. Геополітичні зміни руйнують курортну ідилію, і хоч бабуся опирається пропаганді, їй складно прийняти нові реалії. Сім’я, розкидана по кількох країнах, вирішує зібратися, щоб підтримати бабусю і разом привітати її з 80-річчям. Прем’єра фільму відбулася у конкурсній програмі чеського кінофестивалю Ji.hlava, стрічка брала участь у фестивалях DOK.fest München та Beldocs.

 

Дебютний повнометражний фільм Надії Парфан «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго»  – це авторське дослідження теми тепла, фізичного і людського. Почавши з питання «Звідки береться тепло?», режисерка сфокусувалася на людях, що працюють за лаштунками такої буденної речі як опалення. З приходом холодів, доки розгнівані споживачі штурмують гарячу лінію зі скаргами, колектив «Івано-Франківськтеплокомуненерго» лагодить безнадійно застарілі тепломережі. Тим часом профспілковий хор підприємства намагається зібратися на чергову репетицію. Світова прем’єра стрічки відбулася на міжнародному кінофестивалі Vision du Reel, українська прем’єра – у рамках міжнародного документального конкурсу Одеського кінофестивалю. Стрічка виходить у прокат 17 жовтня, на початку опалювального сезону.

 

Переможець національного конкурсу фестивалю Docudays UA, дебютний фільм Семена Мозгового «Історія зимового саду», з’явиться на екранах кінотеатрів 5 грудня. У центрі сюжету – Валентина Вороніна, садівниця, що вже 45 років опікується квітковим павільйоном колишнього ВДНГ. Час перемагає у нерівній боротьбі з браком фінансування, занепадом будівлі та наближенням пенсійного віку. Але Вороніна не бажає йти на пенсію, вважаючи, що без неї рослини не виживуть. Разом з тим, на території з’являється загадкова група радіоестезистів, що знаходять біля входу до павільйону канал потужної позитивної енергії. Окрім програми Docudays UA, фільм було представлено на фестивалях Ji.hlava, DOK Leipzig, Full Frame і MakeDox.