(UA) Як там наші? Кінопоказ і дискусія про українських громадян Криму

For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

7 вересня у кінотеатрі «Ліра» громадська організація «Крим SOS» та 86PROKAT проводять показ документального фільму Александра Міхалковіча «Моя бабуся з Марса» та панельну дискусію «Як там наші?» про виклики, що сьогодні стоять перед українськими громадянами, які залишилися в Криму.

 

Тема українців, які не виїхали з Криму після анексії, все рідше з’являється в публічному інформаційному полі. Ми потроху забуваємо, що на півострові живе багато співвітчизників, які займають проукраїнську позицію. Їх змусили залишитись обставини – вік, здоров’я, родичі, власність. Про те, як їм живеться і з якими проблемами вони стикаються, поговоримо одразу після перегляду фільму спільного виробництва Білорусі, України та Естонії «Моя бабуся з Марса» 7 вересня. Початок показу – о 16:30, початок дискусії – о 18:00. Вартість квитка на показ – 50 грн, вхід на дискусію вільний.

 

У дискусії візьмуть участь Юсуф Куркчі, Таміла Ташева та Антон Наумлюк. Юсуф Куркчі – перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, з 2002 по 2009 роки працював в Апараті Верховної ради Автономної республіки Крим. Таміла Ташева – громадський діячка, волонтерка і правозахисниця.  координаторка ГО «Крим SOS», що надає гуманітарну та юридичну допомогу внутрішньо переміщеним особам, інформує про події в Криму, займається соціальною адаптацією переселенців. Катерина Некреча – продюсерка радіо «Крим.Реалії». Антон Наумлюк – головний редактор видання «Грати», автор резонансних матеріалів про юридичну несправедливість і порушення прав людини в Росії та Криму, а також фоторепортажів з місць подій. Перелік спікерів доповнюється.

 

Модератор дискусії – Андрій Куликов, співзасновник недержавної некомерційної радіостанції «Громадське радіо».

 

Фільм Александра Міхалковіча – це лірична трагікомедія, що розгортається на тлі абсурдного кримського сьогодення. Головна героїня – бабуся автора Зіна – народилася в Україні, жила в Росії та Білорусі, а після виходу на пенсію переїхала до моря, у Євпаторію, щоб підтримувати здоров’я і приймати велику сім’ю у своєму будиночку з виноградником. Та після анексії Крим перетворився на “віддалену планету, на зразок Марса” і родичі стали дедалі рідше навідувати її. Замість омріяного життя на курорті бабуся Зіна стикнулася з політичною нестабільністю та ізоляцією. Створений за підтримки Держкіно, фільм виходить в український прокат 5 вересня.

 

(UA) Придбати квитки на показ