«Заповідник Асканія» отримав спеціальний приз журі на кінофестивалі Pelicam

Міжнародна прем’єра документального фільму Андрія Литвиненка відбулася 21 червня в рамках конкурсної програми The Black Sea Docs Competition Міжнародного кінофестивалю Pelicam в Румунії. Журі конкурсу відзначило стрічку спеціальним призом та грошовою винагородою у розмірі €1000.

 

Міжнародний кінофестиваль Pelicam щорічно відбувається у румунському місті Тульче і присвячений природоохоронній та екологічній тематиці. Тому участь у ньому стала важливим етапом розвитку фестивальної історії кінокартини «Заповідник Асканія».

 

Режисер фільму Андрій Литвиненко ділиться своїми враженнями після церемонії нагородження: «В Румунії на мене чекав надзвичайно теплий прийом. Місто Тульче знаходиться на дельті Дунаю так само, і моє рідне місто Херсон. Тому вдвічі приємніше отримати спеціальний приз журі саме там, адже я відчував себе, як вдома – дуже схожі культура і менталітет людей на українські. Можливо, тому фільм був такий близький і глядачам, і фестивалю в цілому. Після показу мене ще довго не відпускали гості з питаннями та обіцяли, що особисто приїдуть до заповідника із Румунії. Я впевнений, пан Микола (прим. – головний герой фільму) дуже зрадіє припливу іноземних туристів. Відзнака на такому тематичному фестивалі – дійсно показова, і я вітаю всю команду фільму з впевненим початком міжнародної подорожі стрічки!»

 

Сюжет фільму «Заповідник Асканія» розгортається навколо трьох героїв із цілковито різними характерами, долями та цілями. Проте їх поєднує одне – бажання зберегти життя серед найбільшого в Україні оазису, що поступово втрачає свою унікальність.

 

Фільм Андрія Литвиненка отримав Головний приз студентського журі на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA. «Заповідник Асканія» було створено компанією 435 FILMS за підтримки Державного агентства України з питань кіно. На екрани кінотеатрів його випустила дистриб’юторська компанія 86PROKAT.