Відбулася національна прем’єра фільму «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго»

18 липня у рамках 10-го Міжнародного одеського кінофестивалю відбулася українська прем’єра дебютного повнометражного фільму Надії Парфан «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго». Стрічку було представлено у рамках конкурсу європейських документальних фільмів.

 

Головний герой, Іван Васильович не зміг приїхати на українську прем’єру у зв’язку з городніми роботами. Проте вдалося зібрати майже всю творчу групу: разом із режисеркою Надією Парфан та продюсером Іллею Гладштейном фільм представляли режисер монтажу Микола Базаркін, композиторка Маргарита Кулічова, звукорежисер Андрій Борисенко і оператор Дмитро Бурко. Публіка і кінокритики тепло відгукнулися про картину.

 

«Я завжди ставилася до цього фільму як до чорної комедії, — розповіла режисерка на презентації. — Я знімала і монтувала комедію — але вже після першого показу зрозуміла, що вийшла не комедія. Деякі люди у залі плакали. Але не можна сказати, що цей фільм сумний. Я намагалася показати наше українське життя — а в ньому є і екзистенційна туга, і комізм. У фільмі йдеться не лише про жесть, а і про красиві речі».

 

Комунальна трагікомедія «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» виходить в український прокат у жовтні цього року, на початку опалювального сезону.

 

 

Фото: repor.to для Одеського міжнародного кінофестивалю