У Києві відбудеться зустріч із директором Асканії-Нови Віктором Гавриленком

Подія відбудеться 17 квітня о 19:00 у Національному науково-природничому музеї в місті Києві. Гість розкаже про історію заповідника, який у цьому місяці світякує сторіччя, а також про нинішні проекти та потреби установи. Кількість місць обмежена, для участі обов’язкова реєстрація.

 

Фільм «Заповідник Асканія» є не лише художнім висловлюванням, а й має на меті привернути увагу до проблем збереження природи в Україні. Ще тисячу років тому 40% нашої території було вкрито степом, а на сьогодні з них лишилося всього 3%. Саме в Асканії-Нові знаходиться єдина ділянка степу, якої ніколи не торкався плуг та сільськогосподарська техніка. У цьому, а також у різноманітті тутешньої фауни, що перебуває під охороною держави, полягає унікальність заповідника. Втім, якщо українці продовжать ставити швидкоплинні комерційні інтереси вище природоохоронних, то й цю перлину ми втратимо.

 

Фільм Андрія Литвиненка «Заповідник Асканія» отримав Головний приз студентського журі на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA. Перед виходом картини у прокат творча група вирушить у тур Україною, щоб представити стрічку глядачам у регіонах. Офіційна глядацька прем’єра відбудеться 23 квітня у столичному кінотеатрі «Жовтень». Частину касових зборів від прокату стрічки буде передано на підтримку Асканії-Нови.

 

Віктор Семенович Гавриленко — фахівець із заповідної справи та охорони природного середовища. Кандидат біологічних наук (1987), старший науковий співробітник (1994). Директор Біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф. Е. Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України (з 1995 р.)

 

Основні напрямки наукової діяльності — охорона і використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду, відтворення та збереження генетичного фонду живої природи, вирішення екологічних та природоохоронних проблем, розвиток заповідної справи в Україні.

Реєстрація на подію