На фестивалі Docudays UA відбудеться прем’єра фільму «Заповідник Асканія»

Світова прем’єра документальної стрічки Андрія Литвиненка про найстаріший біосферний заповідник планети відбудеться 25 березня на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA. У квітні 2019 року фільм вийде в український прокат.

Найбільший степовий заповідник Європи Асканія-Нова розташувався у Херсонській області і зберігає унікальну місцеву екосистему. У квітні 2019 року виповнюється 100 років, відколи територія набула природоохоронного статусу. Фільм розповідає про сьогодення Асканії-Нови через монологи трьох головних героїв, долі яких переплелися завдяки спільній роботі. Усі вони, як і заповідник, випали з сучасних реалій, але при цьому зберегли свою неповторність.

«Життя в Асканії — це мікс різних культур та ідей, що створює багато курйозних ситуацій з особливостями місцевого гумору та колориту, — розповідає режисер Андрій Литвиненко. — Поселення зібрало в одному місці різних тварин, а також абсолютно різних людей. Їхнє життя сповнене не тільки курйозів, а й жорстких бійок за виживання.»

«Заповідник Асканія» створено компанією 435 FILMS за підтримки Держкіно України. На екрани кінотеатрів фільм випускає дистриб’юторська компанія 86PROKAT.

 

Про режисера:

Андрій Литвиненко закінчив Університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого у 2012 році. Спеціальність – режисер кіно і телебачення. Був автором ідеї й одним із режисерів кіноальманаху «Поза Євро», присвяченому Чемпіонату світу з футболу Євро-2012, взяв участь в антології «Українські голоси» та «Євромайдан. Чорновий монтаж», «Київ від сходу до заходу». У 2013 році отримав грант Gaude Polonia і навчався у Варшавській школі Вайди в студії документальних фільмів. Автор ідеї фільму «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова».

Фільмографія:
2016 – Внутрішні переселенці – вгору попри все
2017 – Vattenti
2017 – Наука переможе!!!
2018 – Заповідник Асканія